14/12-14 Stockholm SKK INT Svensk Vinnare

| |

Domare: Allan Pepper (6+8) BH1, Cacib, BIR Ch Epic Kinetic BH2, R-cacib, Ch Guld’s Only O’Brian BH3, Cert, Epic Liberal BH4, Ch Skyings Ferrari Enzo BT1, Cacib, Ch Epic Juicy BT2, Cert Sobers Uliana BT3, R-cacib, Ch Sobers Orianne BT4, … Läs mer

2/11 Växjö SKK Int

| |

Domare: Göran Bodegård (1+0) (1+7) BH1, Cacib, BIM, Ch Epic Jimdandy BT1, Cacib, BIR, Ch Epic Incredible BT2, Cert, R-cacib, Honey Classic Cala Cazadora BT3, Ch Gulds Popular Pansy BT4, R-cert, Epic Keen BIR-Valp; Azravi’s Play It Cool at Berylliums

19/10 Vallentuna SvVk/ö

| |

Domare: Björg Foss, Norge  (1+1) (2+4) BH1,BIR, BIS, Ch Epic Kinetic BT1, Cert, BIM, Epic Mysterious BT2, Ch Epic Incredible BT3, BIR-Veteran, Ch Gulds Nun Ninja BIR-Baby Azravi’s Playboy For Skyings BIM-Baby Blue-Dream’s Busy Doing Nothing [/column]

18/10 Boden SvVk/n

| |

Ingen Greyhound deltog

11/9 SKK Int Sundsvall

| |

Ingen Greyhound deltog

14/9 Eslöv SKK Int

| |

Domare: Åge Gjetnes, Norge (2+4) BH1, Cacib, BIM, Ch Epic Jimdandy BT1, Cacib, BIR, BIG-3 Ch Epic Juicy BT2, Cert Epic Magnificent

13/9 Lund SvVk/s Nat

| |

Domare: Agneta Kappers, (2+1) (0+5) Foto: Alexandra Lindström BT1, BIR, BIS-3, Ch Epic Juicy BT2, Ch Sobers Maria Callas BT3, Cert, BIR-Junior Epic Magnificent BT4, BIR-Veteran, BIS-2 Veteran, Ch Blue-Dream’s Waltzing Mathilda BIR, BIS-2 Veteran Ch Blue-Dream’s Waltzing Mathilda   … Läs mer

13/9 Gimo SKK Int

| |

Domare: Kari Granaas Hansen, Norge, ( 0+2) BT1, Cert, BIR, BIG-4 Epic Mysterious BT2, Cacib, Ch Noblegrey Dorothy Gale

6/9 Högbo/Sandviken SKK Int

| |

Domare: Tan Ahlman-Stockmari (0+2) BT1, Cacib, BIR, BIG-2, Ch Epic Incredible BT2, Cert, Epic Mysteroius

31/8 Visby SKK Int

| |

Domare: Grevelt Van Der Lee (1+3) BT1, Cert, Cacib, Sobers Trussardia BT2, R-cert, R-cacib, Ch Epic Juicy

30/8 Visby SKK Nat

| |

Domare: Jan Coppens, Holland (1+3) BH1, Cert, BIM, Epic Mythical BT1, BIR, Ch Epic Juicy BT2, Cert, Epic Monumental BT3, R-cert, Sobers Trussardia  

24/8 Överkalix SKK Nat

| |

Domare: Tatjana Urek (0+2) BT1, BIR, Ch Jet’s Champange and Candlelight BT2, Cert, Epic Lominous

23/8 Backamo/Ljungskile SKK Nat

| |

Domare: Leif Ragnar Hjort (0+1) BT1, BIR, Cert, Epic Magnificent

17/8 Norrköping SKK Int

| |

Domare: Åke Cronander (0+2) BT1, BIR, cert, Cacib, Honey Classic Cala Calista

16/8 Bjurholm/Umeå SvVk/n

| |

Domare: Björn Fritz, Tyskland (0+1) BT1, BIR, Cert, Sv Championat Hepi Hepri The Hanter of Good Luck.  

16/8 Eskilstuna SKK NAT

| |

Domare: Irina Poletaeva (0+2) BT1, BIR, CERT Honey Classic Cala Calista

2/8 Svenstavik SvVk/n

| |

Domare: Agneta Kappers Ingen Greyhound deltog

2/8 Jönköping SKK Int

| |

Domare: Torbjörn Skaar (3+4) BH1, Cert, Cacib, BIM, Sv Championat Estet Classic Bestseller BT1, Cacib, BIR, Ch Epic Incredible BT2, Cert, R-cacib, Sv Championat Estet Classic Breezy BT3, R-cert, Epic Legendary BT4, Honey Classic Cala Calista  

1/8 Jönköping SKK Int

| |

Domare: Anette Edlander (3+7) BH1, Cert, Cacib, BIM, Honey Classic Cala Baracole BH2, R-cert, R-cacib, Estet Classic Bestseller BT1, Cacib, BIR, Epic Incredible BT2, Cert, Epic Legendary BT3, R-cert, Epic Magnificent BT4, R-cacib, Ch Another Story White Summer Beach

27/7 Ransäter, SKK INT

| |

Domare: Göran Bodegård (2+3) BH 1 , Cert, Cacib BIM CH Noblegrey Collinian BH 2, R-cert, R-cacib Noblegrey The Tin Man BT 1 Cert, Cacib BIR CH Nice Steps Extravaganza BT 2 R-cert, R-cacib, Azravi´s Double Joy BT 3 Honey … Läs mer

26/7 Tammsvik SvVk/ö Nat

| |

Domare: Paolo Dondina, Italien (1+7) BT1 BIR CH  Sobers Maria Callas BT2 CERT Championat Jet´s Take It Serious BT3 R-cert, Sobers Uliana BT4 CH Noblegrey Dorothy Gale BIR Veteran Gulds Nun Ninja

20/7 Köping, SKK INT

| |

Domare: Pirjo Aaltonen (2+5) BH1 , Cacib, BIM CH Jet´s Majestic Light BT1, Cert, cacib, BIR, BIG-1, Sv Championat  Jet´s Just Take Me Home Tonight BT2 R-cacib, CH Epic Known BT3 R-cert, Sobers Uliana BT4 Ina´s Fashion Authentic

19/7 Askersund, SKK INT

| |

Domare: Henrik Härling (1+8) BH1, BIM Cacib, Jet´s Give And Take BT1, BIR cacib CH Epic Known BT2 cert, Honey Classic Cala Cazadora BT3 CH Sobers Maria Callas BT4 Honey Classic Cala Calista BIR Junior Sobers Uliana

12/7 Alfta SKK nat

| |

Domare: Zola Rawson (1+1) BH1, Cert, BIR, BIR-veteran, Sv Championat Skyings Ferrari Rosso  

12/7 Tvååker SKK nat

| |

Domare: Jussi Liimatainen (0+4) BT1, BIR, cert Epic Magnificent BT2 CH Gulds Popular Pansy Foto: Mats Olsson

11/7 Tvååker SKK int

| |

Domare: Jos De Cuyper (0+2) Inget CK delades ut

6/7 Ronneby SKK int

| |

Domare: Rune Fagerström (1+4)   BH1, BIM, cacib CH Gulds Only O´Brian   BT1 BIR, cacib CH Gulds Popular Pansy BT2 championat Another Story White Summer Beach Foto:Brith Ulveklint Olsson

6/7 Råneå SvVK/N nat

| |

Ingen greyhound deltog  

5/7 Piteå SKK int

| |

Ingen greyhound deltog  

29/6 Borås SKK nat

| |

Domare: Jon Titus Steele (0+4)   BT1, Cert, BIR, Sv Championat Nericia BT2, R-cert, Epic Magnificent BT3, Azravi’s Double Dream

29/6 Gällivare SKK int

| |

Domare: Bertil Lundgren (1 + 1) Inget ck delades ut

21/6 Tånga Hed SvVk/V nat

| |

Ingen greyhound deltog  

15/6 Avesta SKK int

| |

Ingen greyhound deltog

15/6 Vännäs SvVk/N nat

| |

Ingen greyhound deltog  

14/6 Vännäs SKK nat

| |

Ingen greyhound deltog  

8/6 Vänersborg SKK Int

| |

Domare: Ann-Christin Johansson (1 + 0) BH1, BIR cert cacib SV Champ Jet´s Majestic Light

1/6 Norrköping SKK nat

| |

Ingen greyhound deltog  

SVGK Stora specialen 2014, Ljungbyhed

| |

Domare: Janet Wood, Kennel Ardencote England (0 + 1 valp, 12 + 20) Foto: Malin Åberg BH1, BIM CH Azravi´s Russian Imperial BH2, cert, BIR-junior Salgrey´s Garnet BH3 CH Epic Grandios BH4 CH Fionn Clann Delwyn Drew BT1, BIR CH … Läs mer

Ljungbyhed SvVk/s Nat 31/5-14 Eurosighthound Show 2014

| |

Domare: Vittorio Passerino (16+17) BH1, Cert, BIM, Salgrey’s Garnet BH2, Ch Arctico BH3, Ch Epic Kinetic BH4, R-cert, Estet Classic Twinkle at Decuma BT1,BIR, Ch Epic Juicy BT2, Cert, Epic Known BT3,R-cert, Epic Legendary BT4, Ina’s Fashion Authentic

Ljungbyhed SvVk/s Nat 30/5-14 Club Winner Show

| |

Domare: Marion Finney (16+17) BH1, BIM, Ch Epic Kinetic BH2, BIR-Bruks Ch Fritzens Alabama BH3, BIR-Veteran Ch Skyings Ferrari Enzo BT1, BIR, Ch Sobers Maria Callas BT2, Cert, Epic Legendary BT3, R-cert, Epic Known BT4, Ina’s Fashion Authentic

Österbybruk SKK Int 25/5-14

| |

Domare: Bertil Lundgren (0+4) BT1, Cert, BIR, Epic Mysteriou BT2, R-cabib, Ch Noblegrey Dorothy Gale  

Hässleholm SKK INT 18/5-14

| |

Domare: Marie Gadolin (2+7) BH1, Cacib, BIR, BIG-2, Ch Actico BH2, r-cacib, Ch Gulds Only O’Brian BT1, Cacib, Cert, Sv Championat, BIM, Arosia BT2, r-cacib, Ch Gulds Popular Pansy

Lidköping SKK Nat 11/5-14

| |

Domare: Agneta Kappers (1+2) BH1, BIR, Ch Arctico BT1, Cert, BIM, Arosia

Västerås SKK Nat 26/4-14

| |

Domare: Agneta Kappers (2+4) BT1, BIR, Ch Epic Juicy  

Stockholm SKK INT 19/4-14

| |

Domare: Joe Lobb (0+2) BT1, cert, BIR, Sobers Trussardia BT2, R-cert, Sobers Uliana

Sundsvall SvVk/n Nat 13/4-14

| |

Domare: Birgit Wamberg, Danmark Ingen Greyhound deltog.

Sundsvall SKK Nat 12/4-14

| |

Domare: Per Lundström (0+1) Inget CK delades ut.

Boden SvVk/n Nat 29/3-14

| |

Domare: Niklas Eriksson. Ingen greyhound deltog.

Upplands Väsby SvVk/ö Nat 15/-314

| |

Domare: Elmar Sistermann, Tyskland (0+4) BT1, BIR, Ch Noblegrey Dorothy Gale BT2, Cert, BIR-Junior, Sobers Trussardia BT3, R-cert, BIR-Veteran Gulds Nun Ninja BT4, Ch Blue-Dream’s Waltzing Mathilda  

Malmö SKK INT 22/3-14

| |

Domare: Theo Leenen, Belgien (0+1) (3+7) Foto: Brith Ulveklint Olssom BH1, Cert, Cacib, Sv Champ, BIR Artico BH2, R-cert, R-cacib Ch Jet’s Majestic Light BT1, Cert, Cacib, BIM, Another Story White Summer Beach BT2, R-cert, R-cacib, Ch Fionn Clann Penelope … Läs mer

1 2