Är du medlem i SvGK samt uppfödare och vill ha din kontaktinformation på den här sidan?
Skicka ett mail till helen.heidenberg@icloud.com med dina uppgifter.

OBS! Din medlemsavgift för innevarande år måste vara betald.

 

Members, who are breeders, can have their contact information, here for free.
NB! Your membership fee has to be paid!

 

Another Story

Yvonne Stål
Ulvsbygatan 29, lgh 1103
654 64 Karlstad
Mobil: 070-677 06 63
E-mail: stal.yvonne@gmail.com

Siw Tonje Bjerkelund
Viuvegen 5
2344 Ilseng, Norge
Mobil: +47 – 918 30 943
E-mail: siw.tonje.bjerkelund@sb1r.no
Hemsida: www.anotherstory.nu

 

Azravi’s

Beathe Schultz & Ivar Aanes
Granheim1860 Trogstad, Norge
Tel:  +47 – 69 82 53 50
Mobil:  +47 –  91 70 49 59 (Ivar)
+47 – 92 26 21 89 (Beathe)
E-mail: post@azravi.no
Hemsida: www.azravi.no

 

Beryllium’s

Alexandra Lindström
Barsebäcksvägen 375
261 93 Saxtorp
Mobil : 070 – 7536239
E-Mail: malmisen@hotmail.com
Hemsida: www.berylliums.se

 

Blue Dream´s

Ann-Christine Oscarsson

Uttermarksgatan 38

633 51 Eskilstuna

073-0400910

ann-christine.oscarsson@comhem.se

 

Dreaming Ocean

Camilla Ritzman
Brunnhem, Stora Valsa
520 50 STENSTORP
Tel: 0500-457299

Mobil: 076-1040771
E-mail: millan30.228@gmail.com
Hemsida:

 

EPIC

Annalena Almgren & Johan Rosengren
Ardre Alsarve 806
623 66 LJUGARN
Tel: 070 – 3747444
E-mail: annalena@epic.nu
Hemsida: www.epic.nu

 

Guld

Ann Gustafsson

Vallby Gårdsväg 16

762 51  Rimbo

Mobil: 070 – 3024715
E-mail: annbeath@live.com

 

Rude Rider

Helen Heidenberg

Vadensjövägen 99

261 91 Landskrona

Mobil: 0709-10 11 93

Email: helen.heidenberg@icloud.com

 

 

Honey Classic

Inger Nilsson

Skogsgatan 87

587 23 Linköping

Tel: 013-103008

Mobil: 0706-832487

E-mail: honey.classic@hotmail.com

Hemsida: www.honeyclassic.se

 

 

Merriness

Brith & Mats Olsson
Åryds Kvarn 2
355 75 Åryd
Mobil: 070-234 40 62
E-mail: merriness@telia.com
Hemsida: www.merriness.se

 

Skyings

Inger Johansson
Bäppeby 16
731 92 Köping
Tel: 0221-42211
E-mail: inger@skyings.se
Hemsida: www.skyings.se

Zapotockys Vinthundar

Yvonne Wallin

Lyckasvägen 12
820 41 Färila
Tel 076-118 44 25

E-mail: mamzen45@gmail.com

Hemsida:.http://kennelzapotockys.blogspot.com