Är du medlem i SvGK samt uppfödare och vill ha din kontaktinformation på den här sidan?
Skicka ett mail till svgk@greyhound.nu med dina uppgifter.

OBS! Din medlemsavgift för innevarande år måste vara betald.

 

Members, who are breeders, can have their contact information, here for free.
NB! Your membership fee has to be paid!

 

Another Story

Yvonne Karlsson
Norrstrandsgatan 27 A
654 62 Karlstad
Tel: 054-15 29 43
Mobil: 070-677 06 63
E-mail: greyhound@anotherstory.nu

Siw Tonje Bjerkelund
Viuvegen 5
2344 Ilseng, Norge
Mobil: +47 – 918 30 943
E-mail: siw.tonje.bjerkelund@sb1r.no
Hemsida: www.anotherstory.nu

 

Azravi’s

Beathe Schultz & Ivar Aanes
Granheim1860 Trogstad, Norge
Tel:  +47 – 69 82 53 50
Mobil:  +47 –  91 70 49 59 (Ivar)
+47 – 92 26 21 89 (Beathe)
E-mail: post@azravi.no
Hemsida: www.azravi.no

 

Beryllium’s

Alexandra Lindström
Barsebäcksvägen 375
261 93 Saxtorp
Mobil : 070 – 7536239
E-Mail: malmisen@hotmail.com
Hemsida: www.berylliums.se

 

 

Dreaming Ocean

Camilla Ritzman
Brunnhem, Stora Valsa
520 50 STENSTORP
Tel: 0500-457299

Mobil: 076-1040771
E-mail: millan30.228@gmail.com
Hemsida:

 

EPIC

Annalena Almgren & Johan Rosengren
Ardre Alsarve 806
623 66 LJUGARN
Tel: 070 – 3747444
E-mail: annalena@epic.nu
Hemsida: www.epic.nu

 

Guld

Ann Gustafsson
Sjösalasvängen 1
760 10 Bergshamra
Tel: 0176 – 26 09 35
Mobil: 070 – 3024715
E-mail: annbeath@live.com

 

Rude Rider

Helen Heidenberg

Vadensjövägen 99

261 91 Landskrona

Mobil: 0709-10 11 93

Email: helen.heidenberg@icloud.com

 

 

Honey Classic

Inger Nilsson

Skogsgatan 87

587 23 Linköping

Tel: 013-103008

Mobil: 0706-832487

E-mail: honey.classic@hotmail.com

Hemsida: www.honeyclassic.se

 

 

Merriness

Brith & Mats Olsson
Åryds Kvarn 1
360 43 Åryd
Tel: 0470-619 06
Mobil: 070-234 40 62
E-mail: merriness@telia.com
Hemsida: www.merriness.se

Seafarer

Barbro Johansson
Veberödsvägen 28
240 10 Dalby
Tel/Fax: 046-209689
E-mail: seafarer@lsn.se

Skyings

Inger Johansson
Bäppeby 16
731 92 Köping
Tel: 0221-42211
E-mail: inger@skyings.se
Hemsida: www.skyings.se

Romgrey

Roman Kudryavtsev

Kennel Romgrey

Somerontie 5

31610

Vaulammi

Finland

Email: Romgrey@mail.ru

Website http://www.romgrey.fi/